Proszę podać miasto
-

pokoje
Wyżywienie
Samochód
Wyposażenie obiektu
Położenie
Sport
Pobyt grupowy
Kategoria
....

Poznań
-- okolice --

noclegi Koziegłowy (6 km)
noclegi Czerwonak (7 km)
noclegi Luboń (8 km)
noclegi Suchy Las (8 km)
noclegi Bogucin (8 km)
noclegi Kicin (9 km)
noclegi Baranowo (10 km)
noclegi Przeźmierowo (10 km)
noclegi Plewiska (10 km)
noclegi Swarzędz (10 km)
noclegi Gruszczyn (10 km)
noclegi Wysogotowo (10 km)
noclegi Babki (10 km)
noclegi Skórzewo (10 km)
noclegi Kobylnica (11 km)
noclegi Komorniki (12 km)
noclegi Owińska (12 km)
noclegi Jasin (12 km)
noclegi Tulce (12 km)
noclegi Łęczyca (12 km)

noclegi Poznań
-- goście --

rodziny Poznań
single Poznań
pary Poznań

noclegi Poznań
-- pokoje --

domki Poznań
jednoosobowe Poznań
dwuosobowe Poznań
trzyosobowe Poznań
czteroosobowe Poznań
apartamenty Poznań
wieloosobowe Poznań
..

 noclegi Poznań

znalezionych obiektów: 424
Poznań
Apartament Wawrzyniaka Poznań
apartament
Poznański Przełom Warty
Poznań
Centro Design Apartments Poznań
apartament
noclegi od 150 zł
Poznański Przełom Warty
Poznań
MT Home Noclegi Pracownicze Poznań
mieszkanie
Poznański Przełom Warty
Poznań
Pokoje Gościnne Na Dębcu Poznań
pokój gościnny
noclegi od 30 zł
Poznański Przełom Warty
Poznań
znalezionych obiektów: 424
1112 13
..

Noclegi

Wśród poznańskich noclegów dominują hotele i apartamenty. Największa liczba propozycji noclegowych jest w centrum miasta, w pobliżu Palmiarni Poznańskiej i Starego Zoo. Najwięcej hoteli rozmieszczonych jest wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz w pobliżu Portu Lotniczego Ławica. Apartamenty zlokalizowane są głównie blisko Rynku oraz w dzielnicy Jeżyce. Średnio za apartament należy zapłacić ok. 70 zł/dobę. Jeśli szukamy czegoś tańszego warto wybierać wśród kwater prywatnych i pokoi gościnnych, których średnia cena jest prawie o połowę niższa. Ciekawą propozycją są noclegi mieszczące się w pobliżu Jeziora Maltańskiego – jednej z większych atrakcji Poznania, szczególnie w okresie letnim.

Poznań – metropolia walecznych koziołków

Historyczna stolica Wielkopolski to piąte pod względem ludności miasto w Polsce. Jego początki sięgają X wieku. W Poznaniu utworzono w czasach piastowskich pierwszy stołeczny gród na Ostrowie Tumskim pełniący funkcje polityczne i religijne. Miały tu miejsce także inne ważne wydarzenia historyczne: Powstanie Wielkopolskie czy Poznański Czerwiec 56. Poznań to najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce, działalność ta zapoczątkowana została tutaj na początku XX wieku. Poznańskie Targi zajmują powierzchnię 23 hektarów, co czyni je największymi w kraju. Przez miasto przechodzą dwie ważne trasy drogowe: na północ od centrum znajduje się droga krajowa 92, natomiast na południu przebiega autostrada A2 (Świecko – Terespol), nazywana południową obwodnicą.

Miasto świętomarcińskich rogali

Jednym z najsmaczniejszych świąt odbywających się w Poznaniu są imieniny ulicy św. Marcina obchodzone 11 listopada. Wtedy to obowiązkowym przysmakiem jest rogal drożdżowy wypełniony masą makowo-migdałową. Więcej szczegółów i sekretów na temat wyrobu rogali można poznać podczas wizyty w Rogalowym Muzeum Poznania. Przy ulicy św. Marcina znajduje się Zamek Cesarski – ta zabytkowa budowla powstała na początku XX wieku jako ostatnia siedziba cesarska w Europie. Nieco dalej zlokalizowany jest Zamek Królewski, obecnie siedziba Muzeum Sztuk Użytkowych. Podążając szlakiem historycznych miejsc nie można ominąć Ostrowa Tumskiego, od którego rozpoczęły się poznańskieg dzieje. Miejscem, które warto odwiedzić w Poznaniu jest jeden z najdłużej działających w Polsce ogrodów zoologicznych. Turystom szukającym sportowych wrażeń i emocji polecamy wodne atrakcje na jednym z czerech jezior leżących w granicach miasta. Poza najbardziej znanym Jeziorem Maltańskim można wypoczywać na jeziorach: Kierskim, Strzeszyńskim i Rusałka. W centrum wielkopolski na turystów czeka także piękna przyroda pod postacią parków miejskich (Tysiąclecia, Cytadela) oraz położonych trochę dalej: arboretum w Kórniku, Rogalińskiego Parku Krajobrazowego lub Wielkopolskiego Parku Narodowego.


Regulamin | Copyrights © PPHiU Meteor Sp. z o.o. 1995-2019 | Kontakt ..